Nejčastější dotazy

Musím objednat vše najednou, když ještě nevím, kolik hostů příjde na svatbu?
Objednávka se nejčastěji rozděluje na dvě části. Prvně se objednávají základní tiskoviny. Tam patří Save the Date, RSVP, oznámení, pozvánky ke stolu/rautu, obálky, dress code kartičky, nálepky, pečetě, infokartičky. Do druhé objendávky patří tiskoviny na hostinu. Ty si většinou snoubenci objednávají později, až mají potvrzené hosty a finální menu, zasedací pořádek apod. Patří sem jmenovky, menu, zasedací pořádek, uvítací tabule, harmonogram, etikety na láhve, štítky a krabičky na výslužky, čísla stolů, různé plakáty pro gentleman's bar, sweet bar, fotokoutek, zápichy pro sladký bar atd.

Kdy je vhodný čas rozdávat oznámení?
Často se nás klienti ptají, kdy je ideální čas rozdávat oznámení. Nepsaným pravidlem bývají 2 měsíce před svatbou. Je to ale velmi individuální záležitost, která se odvíjí od toho, jak dopředu potřebujete dát vědět svým hostům. Například pokud máte hosty ze zahraničí nebo svatbu v době svátku, popřípadě léta, je lepší dát hostům oznámení s dostatečným předstihem. Pokud nemáte možnost rozesílat oznámení s velkým předstihem, doporučujeme nechat si vyrobit Save the Date. Jedná se o tzv. „předpozvánky“. Zasílá se několik měsíců před svatbou. Hosté, kteří Save the Date obdrží, si mohou termín vaší svatby zapsat do diáře a zařídit si na tento den volno v zaměstnání, popřípadě si bukovat letenky.

Co je Save the Date?
Save the Date je oznámení, které se zasílá dlouho před samotným svatebním oznámením. Jde o anglosaský zvyk, u nás ne příliš rozšířený. Volný překlad by mohl znít „zapište si do diáře“ nebo „zapište si datum“. Trochu výstižnější by byl překlad „předoznámení“, ale ten se jak jistě chápete neujme. Lidé, kteří oznámení Save the Date obdrží, si mohou zapsat do diáře termín svatby i několik měsíců dopředu. S rozesláním samotných svatebních oznámení potom není potřeba pospíchat. Stačí je poslat i jen dva týdny před svatbou. Největší přínos tohoto postupu spočívá v tom, že si hosté mohou naplánovat dovolenou co nejlépe s ohledem na svatby, tzn. tak, aby mohli přijít na podobné významné akce v co nejhojnějším počtu. Save the Date odešlete několik měsíců předem a tedy je větší pravděpodobnost, že hostů přijde na svatbu o trochu více. Navíc se ženich s nevěstou nemusí tolik stresovat s přípravami, což je zvláště problematické, nechávají-li si vyhotovit svatební oznámení na míru. Někdy trvá výroba svatebních oznámení na míru i měsíc a více.

Co je RSVP?
Jedná se o samostatnou kartičku, nebo také může být součástí Save the Date a je to tzv. potvrzení účasti. Vychází ze zkratky francouzské fráze Répondez s'il vous plaît, což znamená „prosím odpovězte“.

Nejčastěji obsahuje:

  1. termín, do kdy je potřeba potvrdit účast
  2. email, tel.číslo, na které se účast potvrdí
  3. kolonku: příjdeme/nepříjdeme
  4. popřípadě výběr jídla: kuřecí, vegetariánské, veganské, bezlepkové, speciální alergie apod.

Můžeme si u vybrané kolekce zvolit jiný typ písma?

Ano :-) Pokud máte vybranou kolekci, ale líbí se vám písmo z jiné, stačí nám to napsat do objednávky a my zpracujeme náhled s vybraným písmem. 

Můžeme si objednat elektronickou verzi?

Všechny tiskoviny dodáme již vyrobené. Dáváme si záležet na správném výběru vhodných materiálů a na výrobním zpracování. Proto bohužel nedodáme elektronické verze našich návrhů ani nesdělujeme informace ohledně názvu písma, apod. Pokud byste potřebovali např. elektronickou verzi etikety na víno, protože máte možnost si objednat vína přímo ve vinařství, kontaktujte nás na email: obchod@trumade.cz nebo tel.čísle +420 737 556 377

Prosíme o respektování autorských práv. Veškeré výrobky, návrhy a fotografie vznikly s radostí a skrývá se v nich nespočet hodin pečlivé práce.